17. - 18. září 2020 | On-line

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ PRÁVĚ PROBÍHÁ

Zaregistrujte se svým e-mailem a získejte přístup k livestreamu, záznamu přednášek a dalším výhodám.

Ukázka našich realizací

24
řečníků

10
přednášek

20
workshopů

∞ 
nových informací

INSPIRACE

Nechte se inspirovat životními a profesními příběhy, originálními projekty a fotografiemi zkušených profesionálů.

ZKUŠENOSTI

Nasbírejte zkušenosti od těch nejpovolanějších ve svém oboru. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata v oblastech fotografování, marketingu, tisku a mnoho dalšího.

NOVINKY Z OBORU

Během akce budete mít šanci si osahat novinky od vybraných vystavovatelů/výrobců, kterými budou Nikon, Canon, Sony, Panasonic či Hasselblad.

WORKSHOPY

Připravili jsme pro Vás společně s partnery bohatý program. Protože je velký rozdíl jen něco slyšet na přednášce, nebo si to prakticky vyzkoušet na workshopu.

VÝSTAVY

Na FOMEITOPu budou probíhat současně dvě výstavy fotografií. Jedna z nich bude od našeho partnera Jazz World Photo a druhou jsme pro vás připravili společně s FOMEI ambasadory.

Na FOMEITOPu 2020 budou mít svou prezentaci

BĚHEM FOMEITOPU 2020 VYSTOUPÍ

HLAVNÍ STAGE

Jirka Král
Tvůrce obsahu

Těsně před třicítkou se rozhodl vstoupit do nové profesní etapy a svoje know-how sdílí prostřednictvím Socialparku s výrobci a odbornou veřejností.

Petr Mára
Technology evangelist

Přibližuje lidem a firmám aktuální technologie a trendy. Ať už pomocí přednášek, školení a konzultací, tak přes vlastní YouTube kanál.

Stanislav Petera
Retušér a fotograf

Fotografuje, retušuje, svítí a předává své know-how. Jeho komponované scény jsou vždy hluboce promyšlené a poté vyladěné do posledního detailu v postprodukci.

Milan Formánek
Marketér

Již 14 let pracuje v marketingu Red Bull Media House. Od roku 2017 koordinuje marketingové aktivity ve 20 zemích. Rád učí a konzultuje moderní marketing.

Dan Vojtěch
Fotograf

Je celosvětově znám jako průkopník nevšedních fotografických projektů ve sportovní a reklamní fotografii. Profesionálně fotografuje už 15 let.

PRODUKTOVÉ PREZENTACE V ATELIÉRU

Praktický workshop

Praktický workshop

Praktický workshop

Praktický workshop

Praktický workshop

FOMEITOP PROGRAM

Čtvrtek 17. 9.

Během prvního dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po prezentaci našich novinek pro rok 2020 a 2021 začne program fotograf
Dan Vojtěch se svou prezentací o kreativním fotografování luxusních aut. Následovat jej bude bývalý youtuber Jirka Král, který v současné době pod značkou Socialpark pomáhá firmám s budováním brandu. Jako další se Vám představí 5 fotografů, kteří fotografují s technikou FOMEI a ukáží Vám své projekty a nápady. Po smršti 5 fotografů přichází na řadu marketér z Red Bull Media House Milan Formánek a poradí vám, jak na moderní marketing. V programu jsme neopomněli ani fototisk. Program nám uzavírají kluci z Tomorrow 55 D. Vojtěch a M. Přívratský, kteří vám poradí, jak si vybavit a provozovat profesionální studio. 

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:30 - 10:30 Novinky FOMEI 2020/21
10:30 - 11:30 Dan Vojtěch - Jak kreativně fotografovat auta
11:40 - 12:40 Jirka Král 
12:50 - 13:20 5 x 5 - Edita Bízová, Weny Bittner, Richard Dômos, Radovan Bartek, Jan Dvořák
13:30 - 14:30 Milan Formánek - Moderní marketing pro fotografy a filmaře
14:45 - 15:45  R. Mikuláš PICTOART – cesta úspěšného tiskaře
16:00 - 16:45  Tomorrow 55 - Jak si vybavit a provozovat profesionální studio

Pátek 18. 9.

Během druhého dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po prezentaci našich novinek pro rok 2020 a 2021 začne program marketér z Red Bull Media House Milan Formánek a poradí vám, jak na moderní marketing. Následovat jej bude technologický evangelista Petr Mára, který přibližuje lidem a firmám aktuální technologie a trendy. Ať už pomocí přednášek, školení a konzultací, tak přes vlastní YouTube kanál. Po Petrovi bude následovat vyhlášení 7. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo. A FOMEITOP nám uzavře náš ambasador, skvělý fotograf a mistr světla Stanislav Petera s prezentací o Filmovém svícení pro fotografy. 

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:30 - 10:30 Novinky FOMEI 2020/21
10:30 - 11:30 Milan Formánek – Moderní marketing pro fotografy a filmaře
11:40 - 12:40 Petr Mára
12:45 - 13:45 Jazz World Photo – vyhlášení 7. ročníku mezinárodní fotografické soutěže za účasti vítězů a hostí
14:00 - 15:15 Stanislav Petera – Filmové svícení pro fotografy

* Pořadatel akce FOMEITOP si vyhrazuje právo změny v organizaci výstavy, vzhledem k vývoji aktuální epidemiologické situace v ČR.

AKČNÍ CENY BĚHEM FOMEITOP 2020

Pro všechny návštěvníky bude otevřen i sklad s našimi produkty. A na co se můžete těšit?

 • slevy až 75 % na vybrané produkty
 • sleva 6 % na veškeré neakční zboží (pro neregistrované 3 %)
 • produkty je možné si rovnou zakoupit a odvézt

Ateliérové vybavení

Na FOMEITOPu se Vám vždy snažíme nabídnout za zvýhodněné ceny naše produkty starší generace nebo produkty, které jsme používali v našich prezentačních studiích a na workshopech. Využijte jedinečné možnosti zakoupit vybavení za unikátní výprodejové ceny. 

Fotopapíry a tiskárny

Můžete se těšit na zajímavé nabídky fototiskáren a minilabů DNP a EPSON.

Ta největší překvapení ale na vás budou čekat ve formě spotřebního materiálu, především fotopapírů a pláten FOMEI a Hahnemühle pro inkoustový tisk.

Fotopříslušenství

Pokud ve výbavě postrádáte filtr, stativ, brašna či batoh na fotoaparát, měli byste zavítat do našeho skladu.

 • filtry značky FOMEI a MARUMI
 • stativy FOMEI
 • brašny a batohy NEST
 • produkty ILFORD

JAK TO VYPADALO NA  FOMEITOPU 2019?

FOMEITOP 2019 byl opět něčím nový. Rozšířili jsme ho z jedné velké výstavní plochy na více menších, které spojovala ulička s prezentacemi nejznámějších výrobců fotoaparátů. Tento nový koncept uspořádání byl návštěvníky i spoluvystavovateli přijat velmi pozitivně.

CO O MINULÝCH ROČNÍCÍCH ŘÍKAJÍ NÁVŠTĚVNÍCI?

"Bylo mi velkou ctí se v loňském roce aktivně účastnit akce FOMEITOP, kde jsem prezentovala novinky ve společnosti Czech Photo. Kde jinde představovat naši činnost než na místě, kde se soustřeďují novinky ve fototechnice, profesionálové i zájemci o fototechniku a fotografii vůbec? Když k tomu připočtu skvělý FOMEI tým, musím říct, že TOP v názvu je naprosto na místě. Mrzí mne, že letos máme ve stejném termínu porotu soutěže Czech Press Photo, které samozřejmě musím dát přednost a nemohu být letos součástí. A tak alespoň přeji akci úspěch a spokojené návštěvníky."
Veronika Souralová
"FOMEITOP je pro mě z jednou nejvýznamnějších tuzemských akcí ve fotografické branži. Protože se na ní setkám s novou technikou, kterou FOMEI nabízí, ale také s odborníky, které považuji za nejlepší u nás. FOMEITOP je dobrou příležitostí pro setkání nejen profesionálních fotografů."
Rudolf Stáhlich
"Z vlastní zkušenosti vnímám festival jako sympatickou příležitost potkat přátele z oboru, poznat inspirativní autory a jejich tvůrčí práci, shlédnout výstavy a samozřejmě se seznámit s technickými novinkami. FOMEITOP tak řadím mezi nezbytné a současně nevšedně radostné události profesního života."
Marian Beneš
"Je to skvělá akce pro amatérské i profesionální fotografy, na které mají nejen možnost zakoupit vybavení za příznivé ceny, ale především potkat zajímavé a inspirativní autory, jejichž práce obstála v obrovské konkurenci. Z mého pohledu není nic víc než si pohovořit s tvůrci, jejichž tvorba mě nějakým způsobem oslovuje. Ne vždy mi to práce dovolí, ale na FOMEITOP se snažím jezdit pravidelně. Doufám, že mi to letos vyjde a s řadou z Vás se potkáme."
Barbora Reichová
"Na FOMEITOP jezdím každý rok moc rád. Zaprvé mě zajímá, kam se opět posunula světelná a fotografická technika, zadruhé si užívám přednášky zajímavých hostů, které se FOMEI daří zvát. Příjemná atmosféra 'rodinného' festivalu je pak už jen příjemný bonus."
Stanislav Petera
"FOMEITOP je ideální příležitostí se podívat tam, kde všechno vzniká a poznat lidi, kteří stojí za značkou FOMEI."
Dan Vojtěch

MINULÉ ROČNÍKY NA VIDEU

2019

2018

Záznamy vybraných přednášek

Registrace na FOMEITOP Vám přinese slevy

Stejně jako každý rok jsem pro účastníky FOMEITOPu připravili spoustu zlevněného zboží, jedinou podmínkou je Vaše účast na akci.
Pro snazší administrativu Vás prosíme o vyplnění registračního formuláře.

Pokud se chcete zúčastnit některého z placených workshopů je nutné si ho zakoupit na našem e-shopu ZDE.

Proč se registrovat předem?

 • sleva 6 % na veškeré neakční zboží (na místě jen 3 %)
 • urychlení při prezentaci v den akce
 • oběd ZDARMA

Do kdy se můžete registrovat?

 • registrace se uzavírá ve středu 16. 9. ve 12:00