fbpx

Tradiční československá akce pro fotografy. filmaře. fototiskaře. kreativce.

21. září 2023 | Hradec Králové / On-line

Hlavní hvězdy 2022

Tomáš Třeštík

Fotograf & Influencer

Partneři akce

Program 2022

Čtvrtek - 15. 9. | Hlavní stage

Celý čtvrteční program na hlavní stage bude přenášen živě na náš YouTube kanál.

Akci již tradičně zahájí ředitel divize foto Miloš Žalman.

Rostislav Stach pořádá fotografické kurzy a workshopy a je mentorem pro začínající i pokročilé fotografy. V roce 2007 vydal úspěšnou knihu FOTOLOVY – naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla v ČR a v Polsku. V roce 2011 vydal druhé, aktualizované vydání Fotolovy 2. V letech 2008 – 2009 byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. Rostislav Stach je Ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuje v mnoha odborných i populárně naučných časopisech, knihách a dále na kalendářích, na pohlednicích, plakátech, atd.

V rozhovoru s Radkem Hamouzem promluví o své tvorbě a zkušenostech s fotografování zvěře.

Účast přislíbil MgA. Marian BENEŠ, Ph.D., MQEP, absolvent pražské FAMU a specialista na náročný digitální design. Společně s kolegou Janem Kaiserem představí nové médium v nabídce FOMEI PAPER – Archival Matt 260.


MgA. Marian Beneš, Ph.D., MQEP, je současný český fotograf a vysokoškolský pedagog, místopředseda Asociace profesionálních fotografů České republiky. Je držitelem profesního titulu Master Qualified European Photographer. V roce 2021 vydal obsáhlou publikaci Fotografie nového milénia (www.knihafotografie.cz), za kterou letos v soutěži European Photo Book Award obdržel prestižní cenu BEST PUBLISHER 2022, udělenou Federací evropských profesionálních fotografů.

Aktuální rozhovor s Marianem Benešem

Rozhovor s Marianem Benešem ve FOMEI LIVE

Pár slov o vzorníkové fotografii FOMEI Archival Matt 260
Fotografie vznikla v rámci unikátní spolupráce se Škoda Auto Muzeem. Fotografie byla vytvořena pod vedením pedagogů, za laskavé asistence vnímavých studentů.
Elegantní a majestátní vozy tiše čekají na mistrovské ruce restaurátorů škodovácké dílny, aby opět zazářily, nikoli už na ulici, ale zaslouženě pod jevištními reflektory v pozoruhodné expozici mladoboleslavského automobilového muzea.

Dan Vojtěch se specializuje na reklamní fotografii. V posledních letech se zaměřil na tvorbu fotografií pro různé značky automobilů, tvoří působivé business portréty. Spoluprovozuje oblíbené studio Tomorrow 55, kde se zabývá pronájmem studia a techniky. Kam se posunul v posledních letech? Nechte se inspirovat rozhovorem, který povede René Tomaides.

Jan Novák představí novinky v osvětlovací technice FOMEI. Na praktických ukázkách svícení se můžete dozvědět kam směřuje ateliérové svícení. Ukážeme si základní věci a prozradíme Vám i nějaké finty pro originální svícení.

Aleš Smékal je fototiskař a fotograf z Tišnova. V rozhovoru s Tomášem Ryglem se budou bavit především o tom, jak mohou profesionální fotografové tiskem fotografií vydělávat peníze.

Tomáš Třeštík je český fotograf, kameraman a FOMEI Ambassador. Nejvíce se proslavil portréty ze svého letenského balkónu, na kterém fotí nejen známé tváře, ale i kolemjdoucí se zajímavým příběhem. Profesně se věnuje převážně reklamní fotografii. V návaznosti na své deníky v roce 2021 napsal a vydal knihu Po povrchu.

Lee Photographic Company – Martin Lee – www.leefoto.eu
 
Matúš Horvath – www.matushorvath.org
Barbora Synková – www.lightstudiopraha.cz
Karel Strůna – www.cordphoto.cz

I letos budeme losovat ze všech účastníků, kteří na FOMEITOP dorazí.

Více informací

 

Během prvního dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po zahájení dne ředitelem Milošem Žalmanem otevře letošní FOMEITOP wildlife fotograf Rostislav Stach, který bude mluvit především o své práci – focení zvířat. Na něj naváže náš kolega Honza Kaiser, který představí nové fotopapíry v naší nabídce. Ve čtvrt na dvanáct pak na řadu přijde úspěšný fotograf a Fujifilm ambasador Dan Vojtěch, který si v rozhovoru s René Tomaidesem bude povídat především o tom,  jak se mu fotí akční sporty při použití středoformátového aparátu.

Po obědě ve stánku na našem dvoře můžete zavítat na live workshop Honzy Nováka. Přímo na hlavní stage bude fotit modelku svícenou nejmodernějšími LED RGB světly. Pak jej vystřídá Tomáš Rygl, který společně s fototiskařem Alešem Smékalem z Tišnova poradí, jak vydělávat na tisku maloformátových fotografií. Hlavním hřebem čtvrtečního programu bude přednáška fotografa, influencera a spisovatele Tomáše Třeštíka. Na závěr dne pak na pódiu přivítáme 5 nadějných tvůrců, jejichž tvorba nás baví a chceme jim dát prostor pro představení jejich projektů a nápadů v rychlých pětiminutových blocích.

Pátek - 16. 9. | Hlavní stage

Celý páteční program na hlavní stage bude přenášen živě na náš YouTube kanál.

Akci již tradičně zahájí ředitel divize foto Miloš Žalman.

Smilebox je technicky perfektně vyladěná fotobudka, která rozdává úsměvy.

FOMEI je autorizovaným prodejcem prémiových fotopapírů Hahnemühle, v jejichž nabídce jsou pro letošek následující novinky:

O nich a zároveň o novinkách v nabídce FOMEI PAPER pohovoří Jan Kaiser a Marta Korbelová.

Honza cestuje a fotí po celé planetě, pořádá cestovatelské expedice. Je milovníkem produktů Apple, recenzuje, učí, propaguje. Účastní se různých technických diskuzí. V rozhovoru, který povede René Tomaides, se podíváte na fotky z celého světa, dozvíte se jak si Honza organizuje čas a jestli taky někdy odpočívá.

Honza Březina je profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Jan Novák představí novinky v osvětlovací technice FOMEI. Na praktických ukázkách svícení se můžete dozvědět, kam směřuje ateliérové svícení. Ukážeme si základní věci a prozradíme Vám i nějaké finty pro originální svícení.

Přednáška, kde Miloš prozradí, jaká byla jeho fotografická cesta, proč po několika letech definitivně zakotvil ve vodách umělecké fotografie, jak vznikaly jeho oceňované série a taky něco málo o prodeji fotografií do České republiky i do světa.

Miloš Nejezchleb je umělecký konceptuální fotograf. Miloš se začal uměleckou fotografií zabývat v roce 2016 a od té doby sbírá jeden úspěch za druhým. Stal se vítězem několika mezinárodních soutěží, v roce 2018 se stal vítězem prestižní domácí Czech Press Photo. Vystavoval v Benátkách, Paříži, Berlíně, ale také například v Mexiku. V roce 2021 mu londýnská Fine Art Photography Awards udělila titul Fotograf roku a ten samý titul mu letos přiřkl také jeden z největších světových komunitních webů 500px.

I letos budeme losovat ze všech účastníků, kteří na FOMEITOP dorazí.

Více informací

Během druhého dne se představí další zajímavé osobnosti. Po zahájení ředitelem Milošem Žalmanem otevře páteční program specialista termosublimačního tisku v zelené košili Tomáš Rygl rozhovorem s autorem fotokoutků Smilebox Davidem Čeřovským. Jejich hlavním tématem bude provoz a vývoj hi-tech automatizovaných samoobslužných fotobudek Printka a Fotoautomat. Ve čtvrt na jedenáct na pódiu přivítáme fotografa a jednoho z hlavních Apple evangelistů Honzu Březinu. Ten bude mluvit především o svých cestách a fotografické tvorbě během nich. 

Po Honzovi bude následovat pokračování živého workshopu s Honzou Novákem, kdy ve spolupráci s modelkou ukáže, jak na kreativní portrét při použití novinek v naší světelné nabídce. Ve čtvrt na dvě pak vystoupí hlavní hvězda pátečního programu – Miloš Nejezchleb, konceptuální umělecký fotograf, který se svými snímky sbírá ocenění po celém světě. Na závěr letošního FOMEITOPu pak na pódium zavítá dalších 5 nadějných tvůrců, jejichž tvorba nás baví a v rychlých pětiminutových blocích jim chceme dát prostor pro představení jejich aktuálních projektů.

Během dne je navíc možné zavítat na některý z workshopů v našem ateliéru, které pořádáme ve spolupráci s našimi partnery. Více informací zde.

Doprovodný program

Nasbírejte zkušenosti od profesionálů. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata v oblastech fotografování, svícení a fototisku. Společně s partnery FOMEI jsme připravili praktické workshopy v ateliéru i exteriéru. Pro konkrétní informace si prosím rozklikněte detail workshopu – zde naleznete kompletní info včetně ceny.

V případě dotazů k workshopům prosím volejte číslo 731 176 346.


REGISTRACE NA WORKSHOPY BYLA UKONČENA.

Pokud máte ještě o nějaký z workshopů zájem, informujte se prosím na registraci. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek - 15. 9.

Tvorbu Dana Vojtěcha možná znáte díky snímkům, které tvoří jako oficiální fotograf pro Red Bull. V disciplíně sportovní a reklamní fotky je známý jako průkopník nevšedních nápadů a každým novým projektem posouvá hranice dál a dál. Před pár měsíci si pro svou práci zvolil Fujifilm GFX100S, na který vyfotil už několik projektů. Během přednášky se na středoformát zaměří a řekne vám více o tom, jak díky němu akční a sportovní fotografie vznikají.

Lektor: Dan Vojtěch

Web: danvojtech.cz

Workshop se koná za podpory Fujifilm.

 

Covidová doba jasně ukázala nutnost on-line prodejních řešení. DiLand WEB je právě takový nástroj, který vaše fotoslužby a fotoprodukty přiblíží zákazníkům. Přijďte se podívat, co vše DiLand WEB umí.

Účast je bezplatná.

Demo na webu

 

Kreativní workshop kde si budeme hrát s blesky v úplné tmě a využijeme tak maximálních rychlostí záblesků FOMEI. Ukážeme si zde, jak zachytit i ten nejrychlejší a okem nepostřehnutelný pohyb vody na různých situacích, jako například prasknutý balónek naplněný vodou a podobně. Tento workshop se bude konat v zajímavých prostorách bunkru v areálu FOMEI.

Lektor: Filip Barták

 

Světlo, barvy, atmosféra. Emoce. Na tomto semináři vás Stanislav Petera naučí, jak pomocí světla, barev a nepřekonatelného středoformátu Fujifilm GFX vytvořit fotku, která diváka vezme do světa plného příběhů a emocí. Krom toho se ale také naučíte, jak stejnou fotku vytvořit doma. Jde to totiž i bez světel, a dokonce bez středoformátu.

Lektor: Stanislav Petera

 

Když se věnujete jednoho žánrů po dobu několika let, může vás to kreativně zabít. Syndrom vyhoření a neustálý tlak na to být aktuální.  Co dělat? Jak se v době instagramových trendů nezbláznit? A udržet si vlastní styl a tvář? Khiria se ve své kariéře věnuje převážně svatební fotografii, které extrémně podléhá trendům. Její přednáška bude tak vhled do toho, jak se médium fotografie mění s internetovou revolucí a jak si v jakémkoliv odvětví udržet tvůrčí jiskru.

Lektor: Eliška Khiria Fisherová

Web: khiria.com

Workshop se koná za podpory Fujifilm.

 

Od fotografa a zástupce značek Ecoflow a Hasselblad se budete moci naučit, jak připravit focení s modelkou na špatně přístupné lokaci. Prim budou hrát silná LED světla v kombinaci s bateriovými generátory Ecoflow. Na workshopu, který se bude odehrávat v protiatomovém krytu bude přítomná modelka a všechna technika k volnému vyzkoušení.

Lektor: Míra Vondráček

 

Zachyťte technikou Canon dynamické momentky během exhibice BMX bikera! Povíme si, jak správně nastavit techniku, zvolit správný úhel záběru a celé to dosvítíme i blesky Speedlite. K vyzkoušení bude paleta těl a objektivů vhodných pro focení sportu.

Lektor: Michal Tvrdík (www.michaltvrdik.com) a Oldřich Drnec (www.oldrichdrnec.cz)

 

Přijďte si vyzkoušet špičkovou fototechniku Sony při focení portrétu. Sony ambasador Honza Tichý vám představí novinky, ukáže vám vhodná nastavení foťáku a doporučí ideální objektivy. Sony fotoaparáty a objektivy budou k zapůjčení v rámci workshopu, bude také přítomna modelka.

Lektor: Honza Tichý

 

Pátek - 16. 9.

Praktický workshop kde si ukážeme pár základních postupů, jak natočit zajímavý vlog s bezzrcadlovkami Nikon Z. Tématem bude líčení modelky před focením. Ukážeme si nejen nastavení fotoaparátu pro natáčení, ale i různé svícení pomocí moderních LED světel FOMEI. Také se budeme věnovat pohybu kamery a ukážeme si zajímavé příslušenství pro natáčení a záznam zvuku.

Lektor: Filip Barták

Pojďte si vyzkoušet focení portrétu s modelkou ve venkovním prostředí. Povíme si základní tipy a triky jak komponovat, pracovat se světlem a komunikovat s modelkou. K tomu bude možnost vyzkoušet si řadu portrétních objektivů systému Canon EOS.

Lektor: Michal Tvrdík (www.michaltvrdik.com) a Oldřich Drnec (www.oldrichdrnec.cz)

Covidová doba jasně ukázala nutnost on-line prodejních řešení. DiLand WEB je právě takový nástroj, který vaše fotoslužby a fotoprodukty přiblíží zákazníkům. Přijďte se podívat, co vše DiLand WEB umí.

Účast je bezplatná.

Demo na webu 

 

Přijďte si vyzkoušet špičkovou fototechniku Sony při focení portrétu. Sony ambasador Honza Tichý vám představí novinky, ukáže vám vhodná nastavení foťáku a doporučí ideální objektivy. Sony fotoaparáty a objektivy budou k zapůjčení v rámci workshopu, bude také přítomna modelka.

Lektor: Honza Tichý

 

Novinky, které budou k vidění

FOMEITOP není jen o přednáškách a workshopech, ale také o technologických novinkách v nabídce naší a v nabídce našich partnerů. Na všech stáncích si můžete prohlédnout a často i osahat aktuální novinky z fotografického a tiskového světa.

FOMEI - Ateliérové vybavení

Expozice oddělení ateliérového vybavení bude i letos po vrch naplněna žhavými novinkami, které budou na trh uvedeny ještě tento rok. Konkrétně pak:

 • Zbrusu nová kompletní nabídka bajonetových světel s výkonem od 80 do 300W
 • Vyšší výkonnostní varianta malého blesku TX120
 • Nové sety blesků a LED světel Terronic
 • Inovovaná verze bestselleru LED MINI RGB 12, která mimo větší baterie disponuje i ovládání přes mobilní telefon

FOMEI PAPER

Naše fototisková část letos ukáže hned několik novinek:

 • Nové materiály FOMEI Archival Matt 260, Cotton Smooth Bright 320 a SA Paper Pearl 240.
 • Staronové materiály Hahnemuehle, které jsou opět v nabídce: Sugar Cane 300 a Canvas Metallic 350
 • Lněná fotoalba a předvrtané a bigované vkladové listy Hahnemuehle
 • Hluboce matná média pro tiskárnu DNP DS620
 • On-line fotosběrna DiLand
 • Pokud Epson dostojí svým slibům tak dorazí i finální stroj D1000

FOMEI - Optika

Letošní výstavka nabídky optiky bude především o adaptérech pro sledování/fotografování přírody skrze spektivy a dalekohledy. Od tohoto jara nabízíme jak adaptéry pro konkrétní spektivy, tak i univerzální adaptér pro veškerou optiku. Zároveň ukážeme naše sety puškohledů s nočním viděním/termovizí.

Nikon

Nikon na svém stánku bude mít k vyzkoušení kompletní systém Z včetně topmodelu Z9 a všech objektivů.

Jako hlavní novinku letos ukáže:

 

Canon

Specialisté od Canonu se do svého červeného stanu přivezou celý systém R s objektivy RF.

S sebou budou mít i žhavé novinky:

Sony

Černý stan s bílými logy též nezůstane prázdný – nebude chybět žádný z aktuálně nabízených Sony fotoaparátů nebo objektivů.

To nejlákavější: 

Fujifilm

Po delší odmlce si u nás budete moci vyzkoušet i techniku od Fujifilmu, hlavně středoformátové foťáky z řady GFX a profi stroje řady X.

Hlavní lákadla roku 2022: 

Ecoflow

Bateriové generátory cloumají s celým světem fotografie, videa a nyní i běžnými domácnostmi. Ecoflow i letos přiveze celé portfolio bateriových generátorů a solárních panelů.

Hasselblad

V prezentačním stanu Ecoflow bude i letos k ozkoušení technika Hasselblad. Středoformátové fotoaparáty perfektní kvality pro ty nejnáročnější fotografy.

Soutěž "Navštiv FOMEITOP a vyhraj"

Podruhé bude součástí FOMEITOPu také návštěvnická soutěž o hodnotné ceny, které byly do soutěže věnovány námi a našimi partnery. Jedinou podmínkou účasti je registrace u vstupu na výstavu. Zároveň při registraci získáte i poukaz na točený nápoj a teplé občerstvení. Losuje se po oba dva dny soutěže na hlavní stage, vždy po posledním bodu programu. Výhercům bude výhra předána buď osobně, nebo následně poštou.

Čtvrtek 15. 9.

 • Generátor Ecoflow River 600 v hodnotě 10 990 Kč
 • LED BASIC HOBBY 48/48 v hodnotě 6 590 Kč
 • Nikon Škola – Voucher na workshop v hodnotě 1000,-
 • Poukázka na 15% slevu na nákup techniky Nikon
 • FOMEI 8×42 FOREMAN PRO XLD v hodnotě 7 890 Kč
 • Instax Mini 40 v hodnotě 2 390 Kč
 • Peak Design Slide s logem Fujifilm v hodnotě 1 890 Kč
 • Peak Design Everyday Backpack Fujifilm edice v hodnotě 6 990 Kč
 • ND 1000 filtr Freewell v hodnotě 2 300 Kč
 • FOMEI LED RING 10W v hodnotě 990 Kč

Pátek 16. 9.

 • Fotoaparát Canon 250D v hodnotě 16 990 Kč
 • LED BASIC HOBBY 48/48 v hodnotě 6 590 Kč
 • FOMEI 8×42 FOREMAN PRO XLD, dalekohled v hodnotě 7 890 Kč
 • Poukázka na 15% slevu na nákup techniky Nikon
 • Nikon Škola – Voucher na workshop v hodnotě 1000,-
 • Instantní fotoaparát Instax SQ1 v hodnotě 3 190 Kč
 • Popruh Peak Design Slide s logem Fujifilm v hodnotě 1 890 Kč
 • Fotobatoh Peak Design Everyday Backpack Fujifilm edice v hodnotě 6 990 Kč
 • FOMEI LED RING 10W v hodnotě 990 Kč

Ceny do soutěže věnovali:

Cenové akce na FOMEITOPu

Součastí jsou opět slevy a akční nabídka. V době od čtvrtka 15. 9. 9:00 do půlnoci pondělí 19. 9. bude veškeré zboží na e-shopu zlevněno o 3%, stejnou slevu dostanete i při osobním nákupu během FOMEITOPu. K této plošné slevě má pak každé z našich oddělení připravenou speciální akční nabídku, kde jsou slevy výrazně vyšší. Všechny akční ceny budou zobrazeny na e-shopu a bude možné zboží rovnou zakoupit.

Největší výprodej v historii FOMEI

FOMEITOP 2022 bude unikátní svým maxivýprodejem: na jedno místo shromáždíme všechno zboží, které v naší nabídce nebude pokračovat a bude tak možné jej zakoupit za bezkonkurenční ceny. Tento výprodej se bude týkat jak nových věcí, tak i lehce použitých produktů z propagačních workshopů. Na použité zboží poskytujeme záruku 1 rok i pro ty, kteří nakupují na IČO. V nabídce bude jak ateliérové vybavení, tak i materiály pro fototisk a dalekohledy&puškohledy.

Výprodej najdete v prostoru našeho skladu v prvním patře.

Přednášky z minulého roku

Kudy na FOMEITOP?

Adresa

Machkova 587/42, Hradec Králové 11, 500 11 

Parkování

Zajištěno v prostorách firmy. Navigace na volná parkovací místa zajištěna.

Hromadná doprava

Ze zastávky Hlavní nádraží využijte linky 9, 16 a 24. Výstupní stanice Třebeš školka a Třebeš odbočka (na znamení).