16. - 17. září 2021 | Hradec Králové / On-line

FOMEITOP 2021 už je za rohem!


INSPIRACE

Nechte se inspirovat životními a profesními příběhy, originálními projekty a fotografiemi zkušených profesionálů.

ZKUŠENOSTI

Nasbírejte zkušenosti od těch nejpovolanějších ve svém oboru. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata
v oblastech fotografování, marketingu, tisku a mnoho dalšího.

NOVINKY Z OBORU

Během akce budete mít šanci si osahat novinky od vybraných vystavovatelů/výrobců, kterými budou Nikon, Canon, Sony, Hasselblad či Polagraph.

WORKSHOPY

Připravili jsme pro Vás společně s partnery bohatý program. Protože je velký rozdíl jen něco slyšet na přednášce, nebo si to prakticky vyzkoušet na workshopu.

VÝSTAVA

Na FOMEITOPu bude probíhat výstava ze série FOMEI Ambassadors, která byla pro letošní festival aktualizována. Těšit se tak můžete na velkoformátové fotografie natištěné na materiálu FOMEI Chrome Film 215.

Vstup na akci je ZDARMA.

Na FOMEITOPu 2021 budou mít svou prezentaci

BĚHEM FOMEITOPU 2021 VYSTOUPÍ

HLAVNÍ STAGE

Petr Hricko
Fotograf

Petr patří k nejzajímavějším zjevením na fotografické scéně posledních let. Charakterizují jej snové fotografie s modrým nádechem, levitujícími lidmi
a předměty nebo mystické fotografie přírody a zvířat.

Stanislav Petera
Fotograf & retušér

Fotografuje, retušuje, svítí
a předává své know-how. Jeho komponované scény jsou vždy hluboce promyšlené a poté vyladěné do posledního detailu v postprodukci.

Jan Strach
Filmař & Režisér

Třiadvacetiletý režisér, kameraman a editor z Prahy. Původem pochází z Ústí nad Labem, kde začínal fotit a
v patnácti letech přešel na videotvorbu.

Jirka Král
Socialpark

Jirka Král je bývalý youtuber, jehož videa na YouTube sledovaly miliony lidí. V současné době vede marketingovou agenturu Socialpark.

ROZHOVORY NA HLAVNÍ STAGE BUDE MODEROVAT

René Tomaides
Produkťák ateliérového vybavení & hudebník

Spolupracoval jako osvětlovač na úspěšných foto-video projektech. Řídí vývoj produktových řad v oblasti fotografických ateliérů
a filmových studií. Je vedoucím oddělení Ateliérového vybavení. Založil projekt FOMEI Ambassadors a Photographers. Stará se
o rozjezd FOMEI RENTAL v oblasti fotografické a filmové techniky.

FOMEITOP 2021 PROGRAM

Čtvrtek 16. 9.

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:15 - 10:00 Fotografování a natáčení s dalekohledem - Radek Hamouz & host
10:15 - 11:00 FOMEI PAPER | Jan Kaiser & Marta Korbelová
11:15 - 12:00 SVĚTLO | Rozhovor Jana Stracha s René Tomaidesem
12:15 - 13:00 ATELIÉR | Pět druhů svícení s RGB světly - Jan Novák & modelka
13:15 - 14:00 Jak vydělávat tiskem fotek | Tomáš Rygl & host
14:15 - 15:00 Stanislav Petera - Light Garden Academy
15:15 - 16:00 5 x 5, pět krátkých prezentací foto - video tvůrců

Během prvního dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po zahájení dne ředitelem Milošem Žalmanem letošní FOMEITOP otevře produkťák optiky Radek Hamouz, který společně s hostem představí nový program adaptérů pro upevnění mobilů a fotoaparátů na dalekohledy a spektivy FOMEI. Na něj navážou Honza Kaiser společně s Martou Korbelovou, kteří budou povídat o změnách v produktových řadách fotoapapírů FOMEI a jejich budoucnosti. Ve čtvrt na dvanáct pak na řadu přijde mladý talentovaný filmař Jan Strach, který natáčí hudební videoklipy pro ta nejznámější jména české scény. V rozhovoru s René Tomaidesem ukáže, na čem pracoval, povypráví o zážitcích z natáčení a určitě představí i své nadcházející projekty. Po dobrém obědě ve stánku na našem dvoře můžete zavítat na live workshop Honzy Nováka, kdy přímo na hlavní stage bude fotit modelku svícenou nejmodernějšími LED RGB světly. Nafocené fotografie je dobré zpeněžit, a tak jej vystřídá Tomáš Rygl, který poradí, jak vydělávat na tisku maloformátových fotografií. Hlavním hřebem čtvrtečního programu pak bude přednáška obrazového kouzelníka, vypravěče vizuálních příběhů, retušéra a lektora fotografických kurzů v jednom Stanislava Petery. Na závěr dne pak na pódium přivítá pět nadějných tvůrců, jejichž tvorba nás baví a chceme jim dát prostor pro představení jejich projektů a nápadů v rychlých pětiminutových blocích.

Pátek 17. 9.

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:15 - 10:00 Jak vydělávat tiskem fotek - Tomáš Rygl & host
10:15 - 11:00 FOMEI PAPER - Jan Kaiser
11:15 - 12:00 SVĚTLO | Rozhovor Petra Hricka s René Tomaidesem
12:15 - 13:00 ATELIÉR | Kreativní portrét - Jan Novák & modelka
13:15 - 14:00

Jirka Král - Social Park

14:15 - 15:00 5 x 5, pět krátkých prezentací foto - video tvůrců

Během druhého dne se ukáží další zajímavé osobnosti. Po zahájení dne ředitelem Milošem Žalmanem páteční program otevře specialista na termosublimační tisk v zelené košili Tomáš Rygl se svým pásmem na téma, jak vydělávat tiskem maloformátových fotek. Následovat jej bude jeho stájový kolega Honza Kaiser, který představí změny a novinky v nabídce fotopapírů FOMEI. Před polednem se pak na pódiu v rozhovoru setká René Tomaides a fotograf Petr Hricko. Petra snad ani není třeba představovat a pokud ano, tak jeho tvorbu charakterizuje toto: Island, levitace a láska ke zvířatům.  Po Petrovi bude následovat pokračování živého workshopu s Honzou Novákem, kdy pro změnu ukáže, jak na kreativní portrét. Na pódiu však Honza nebude sám, v realizaci jeho myšlenek mu bude pomáhat i modelka. Ve čtvrt na dvě pak přijde hlavní hvězda pátečního programu Jirka Král, bývalý youtuber a současná hlava marketingové agentury Socialpark. Na závěr letošního FOMEITOPu pak na pódium zavítá dalších pět nadějných tvůrců jejichž tvorba nás baví a v rychlých pětiminutových blocích jim chceme dát prostor pro představení jejich aktuální tvorby.

* Pořadatel akce FOMEITOP si vyhrazuje právo změny v organizaci výstavy, vzhledem k vývoji aktuální epidemiologické situace v ČR.

REGISTRACE NA FOMEITOP 2021

Vstup na akci je ZDARMA.

JAK TO VYPADALO NA FOMEITOPU 2020?

FOMEITOP 2020 byl opět něčím nový. Celý program byl poprvé vysílán živě a byl tak položen základ pro naše livestreamy FOMEI LIVE. I přes opatření, která výstavu provázela, se v našem hradeckém areálu vystřídaly stovky návštěvníků, kteří si odnášeli nové vědomosti, poznatky a ke vzájemnému potěšení většinou i něco z naší akční nabídky nebo bazaru.

FOMEITOP 5x5

Na závěr každého dne na pódium přivítáme pět nadějných fotografů, jejichž tvorba nás baví a chceme jim dát prostor pro představení jejich projektů a nápadů v rychlých pětiminutových blocích. Jak taková prezentace vypadá se můžete podívat na záznamu z minulého roku.

Čtvrtek 16. 9. - 15:15

Michal Burdikov
burdikov.cz

Patrik Kovalovský
Instagram

Marek Holoubek
Web

Studio Ráj
Web

Whitecastle studio
Web

Pátek 17. 9.  14:15

Jan Burkert
Web

Petr Finn Boštík
Web

Mario Sikora
Web

Josef Seibert
Instagram

Jakub Gojda
Web

CO O MINULÝCH ROČNÍCÍCH ŘÍKAJÍ NÁVŠTĚVNÍCI?

"Bylo mi velkou ctí se v loňském roce aktivně účastnit akce FOMEITOP, kde jsem prezentovala novinky ve společnosti Czech Photo. Kde jinde představovat naši činnost než na místě, kde se soustřeďují novinky ve fototechnice, profesionálové i zájemci o fototechniku a fotografii vůbec? Když k tomu připočtu skvělý FOMEI tým, musím říct, že TOP v názvu je naprosto na místě. Mrzí mne, že letos máme ve stejném termínu porotu soutěže Czech Press Photo, které samozřejmě musím dát přednost a nemohu být letos součástí. A tak alespoň přeji akci úspěch a spokojené návštěvníky."
Veronika Souralová
"FOMEITOP je pro mě z jednou nejvýznamnějších tuzemských akcí ve fotografické branži. Protože se na ní setkám s novou technikou, kterou FOMEI nabízí, ale také s odborníky, které považuji za nejlepší u nás. FOMEITOP je dobrou příležitostí pro setkání nejen profesionálních fotografů."
Rudolf Stáhlich
"Z vlastní zkušenosti vnímám festival jako sympatickou příležitost potkat přátele z oboru, poznat inspirativní autory a jejich tvůrčí práci, shlédnout výstavy a samozřejmě se seznámit s technickými novinkami. FOMEITOP tak řadím mezi nezbytné a současně nevšedně radostné události profesního života."
Marian Beneš
"Je to skvělá akce pro amatérské i profesionální fotografy, na které mají nejen možnost zakoupit vybavení za příznivé ceny, ale především potkat zajímavé a inspirativní autory, jejichž práce obstála v obrovské konkurenci. Z mého pohledu není nic víc než si pohovořit s tvůrci, jejichž tvorba mě nějakým způsobem oslovuje. Ne vždy mi to práce dovolí, ale na FOMEITOP se snažím jezdit pravidelně. Doufám, že mi to letos vyjde a s řadou z Vás se potkáme."
Barbora Reichová
"Na FOMEITOP jezdím každý rok moc rád. Zaprvé mě zajímá, kam se opět posunula světelná a fotografická technika, zadruhé si užívám přednášky zajímavých hostů, které se FOMEI daří zvát. Příjemná atmosféra 'rodinného' festivalu je pak už jen příjemný bonus."
Stanislav Petera
"FOMEITOP je ideální příležitostí se podívat tam, kde všechno vzniká a poznat lidi, kteří stojí za značkou FOMEI."
Dan Vojtěch

MINULÉ ROČNÍKY NA VIDEU

2020

2019

2018

Místo konání akce

Adresa

Machkova 587/42, 500 11 Hradec Králové 11

Parkování

Zajištěno v prostorách firmy.

Hromadná doprava

Ze zastávky Hlavní nádraží využijte čísla 9, 16 a 24. Výstupní stanice Třebeš školka a Třebeš odbočka (na znamení).