16. - 17. září 2021 | Hradec Králové / On-line

FOMEITOP 2020 je úspěšně za námi!

Moc děkujeme všem zúčastněným za zájem a za to, že s námi prožili dva dny plné inspirace a nových informací.
Už nyní se můžete přihlásit na událost FOMEITOP 2021.


INSPIRACE

Nechte se inspirovat životními a profesními příběhy, originálními projekty a fotografiemi zkušených profesionálů.

ZKUŠENOSTI

Nasbírejte zkušenosti od těch nejpovolanějších ve svém oboru. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata v oblastech fotografování, marketingu, tisku a mnoho dalšího.

NOVINKY Z OBORU

Během akce budete mít šanci si osahat novinky od vybraných vystavovatelů/výrobců, kterými budou Nikon, Canon, Sony, Panasonic či Hasselblad.

WORKSHOPY

Připravili jsme pro Vás společně s partnery bohatý program. Protože je velký rozdíl jen něco slyšet na přednášce, nebo si to prakticky vyzkoušet na workshopu.

VÝSTAVY

Na FOMEITOPu budou probíhat současně dvě výstavy fotografií. Jedna z nich bude od našeho partnera Jazz World Photo a druhou jsme pro vás připravili společně s FOMEI ambasadory.

Na FOMEITOPu 2020 budou mít svou prezentaci

BĚHEM FOMEITOPU 2020 VYSTOUPÍ

HLAVNÍ STAGE

Vítek Ludvík
Fotograf

Vítek Ludvík je na základě úspěchů v oblasti sportovní fotografie známý po celém světě  hlavně jako fotograf adrenalinových sportů a volného pohybu v přírodě.

Petr Mára
Technology evangelist

Přibližuje lidem a firmám aktuální technologie a trendy. Ať už pomocí přednášek, školení a konzultací, tak přes vlastní YouTube kanál.

Stanislav Petera
Fotograf a retušér

Fotografuje, retušuje, svítí a předává své know-how. Jeho komponované scény jsou vždy hluboce promyšlené a poté vyladěné do posledního detailu v postprodukci.

Milan Formánek
Marketér

Již 14 let pracuje v marketingu Red Bull Media House. Od roku 2017 koordinuje marketingové aktivity ve 20 zemích. Rád učí a konzultuje moderní marketing.

Dan Vojtěch
Fotograf

Je celosvětově znám jako průkopník nevšedních fotografických projektů ve sportovní a reklamní fotografii. Profesionálně fotografuje už 15 let.

FOMEITOP 2020 BUDE MODEROVAT

Zdeněk Suchý
režisér, scénárista

150 prací pro ČT, další televize a soukromé subjekty (Nike, MFF Karlovy Vary, Konto Bariéry), dokumenty, hudební pořady, přenosy koncertů (mj. Bago, Trip, 60, Bigbít, Největší Čech, Zlatá šedesátá, Češi zachraňují, Ceny Anděl, Ivan Král, Vladimír Mišík), další práce v oblasti hraný film, přírodopisný a sportovního dokument, reklama a videoklipy (mj. Dan Bárta, Buty, J.A.R., Miro Žbirka, Monkey Business), režisér a spíkr hudebních a společenských akcí (Levi's, Metronome, Finále Plzeň aj.).

FOMEITOP 2020 PROGRAM

Čtvrtek 17. 9.

Během prvního dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po prezentaci našich novinek pro rok 2020 a 2021 začne program fotograf
Dan Vojtěch se svou prezentací o kreativním fotografování luxusních aut. Následovat jej bude Vítek Ludvík se svým cestovatelským příběhem z konce světa. Jako další se vám představí 5 fotografů, kteří fotografují s technikou FOMEI a ukáží vám své projekty a nápady. Po smršti 5 fotografů přichází na řadu marketér z Red Bull Media House Milan Formánek který poradí, jak na moderní marketing. V programu jsme neopomněli ani fototisk. Program uzavírají kluci z Tomorrow 55 Dan Vojtěch a Martin Přívratský, kteří budou mluvit o vybavování a provozu profesionálního studia.

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:30 - 10:20 Novinky FOMEI 2020/21
10:30 - 11:30 Dan Vojtěch – Jak kreativně fotografovat auta
11:40 - 12:40 ZMĚNA - Vítek Ludvík - Příběh z konce světa
12:50 - 13:20 5 x 5 - Edita Bízová, Weny Bittner, Michal Havlíček, Radovan Bartek, Jan Dvořák
13:30 - 14:30 Milan Formánek – Moderní marketing pro fotografy a filmaře
14:40 - 15:40  Radek Mikuláš PICTOART – Cesta úspěšného tiskaře
15:50 - 16:50  Tomorrow 55 - Jak si vybavit a provozovat profesionální studio

Pátek 18. 9.

Během druhého dne se na hlavním pódiu představí hned několik zajímavých jmen. Po prezentaci našich novinek pro rok 2020 a 2021 začne program marketér z Red Bull Media House Milan Formánek a poradí vám, jak na moderní marketing. Následovat jej bude technologický evangelista Petr Mára, který přibližuje lidem a firmám aktuální technologie a trendy. Ať už pomocí přednášek, školení a konzultací, tak přes vlastní YouTube kanál. Po Petrovi bude následovat vyhlášení 7. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo. A FOMEITOP nám uzavře náš ambasador, skvělý fotograf a mistr světla Stanislav Petera s prezentací o Filmovém svícení pro fotografy. 

Hlavní stage

9:00 Zahájení
9:30 - 10:20 Novinky FOMEI 2020/21
10:30 - 11:30 Milan Formánek – Moderní marketing pro fotografy a filmaře
11:40 - 12:40 Petr Mára – Studio profesionálního YouTubera
12:50 - 13:50 Jazz World Photo – vyhlášení 7. ročníku mezinárodní fotografické soutěže za účasti vítězů a hostí
14:00 - 15:15 Stanislav Petera – Filmové svícení pro fotografy
* Pořadatel akce FOMEITOP si vyhrazuje právo změny v organizaci výstavy, vzhledem k vývoji aktuální epidemiologické situace v ČR.

AKČNÍ CENY BĚHEM FOMEITOP 2020

Letos poprvé nebude vzhledem k situaci otevřen náš sklad.
O produkty za super ceny ale nepřijdete!

 • Veškerý zlevněný sortiment bude prodáván on-line od čtvrtečního rána
 • FOMEITOP sleva 3-6% na všechno nezlevněné zboží platí i on-line.
 • Objednané zboží bude možné vyzvednout přímo na FOMEITOPu a nebo si jej nechat poslat domů na dobírku.

Ateliérové vybavení

Ku příležitosti FOMEITOPU nabízíme za zvýhodněné ceny naše produkty starší generace nebo produkty, které jsme používali v našich prezentačních studiích a na workshopech. Využijte jedinečné možnosti zakoupit vybavení za unikátní výprodejové ceny.

Fotopapíry a tiskárny

Můžete se těšit na zajímavé nabídky fototiskáren a minilabů DNP a EPSON.

Ta největší překvapení ale na vás budou čekat ve formě spotřebního materiálu, především fotopapírů a pláten FOMEI a Hahnemühle pro inkoustový tisk.

Fotopříslušenství

Pokud ve výbavě postrádáte filtr, stativ, brašnu či batoh na fotoaparát, měli byste zavítat do našeho skladu.

 • filtry značky FOMEI a MARUMI
 • stativy FOMEI
 • brašny a batohy NEST
 • produkty ILFORD

JAK TO VYPADALO NA  FOMEITOPU 2019?

FOMEITOP 2019 byl opět něčím nový. Rozšířili jsme ho z jedné velké výstavní plochy na více menších, které spojovala ulička s prezentacemi nejznámějších výrobců fotoaparátů. Tento nový koncept uspořádání byl návštěvníky i spoluvystavovateli přijat velmi pozitivně.

CO O MINULÝCH ROČNÍCÍCH ŘÍKAJÍ NÁVŠTĚVNÍCI?

"Bylo mi velkou ctí se v loňském roce aktivně účastnit akce FOMEITOP, kde jsem prezentovala novinky ve společnosti Czech Photo. Kde jinde představovat naši činnost než na místě, kde se soustřeďují novinky ve fototechnice, profesionálové i zájemci o fototechniku a fotografii vůbec? Když k tomu připočtu skvělý FOMEI tým, musím říct, že TOP v názvu je naprosto na místě. Mrzí mne, že letos máme ve stejném termínu porotu soutěže Czech Press Photo, které samozřejmě musím dát přednost a nemohu být letos součástí. A tak alespoň přeji akci úspěch a spokojené návštěvníky."
Veronika Souralová
"FOMEITOP je pro mě z jednou nejvýznamnějších tuzemských akcí ve fotografické branži. Protože se na ní setkám s novou technikou, kterou FOMEI nabízí, ale také s odborníky, které považuji za nejlepší u nás. FOMEITOP je dobrou příležitostí pro setkání nejen profesionálních fotografů."
Rudolf Stáhlich
"Z vlastní zkušenosti vnímám festival jako sympatickou příležitost potkat přátele z oboru, poznat inspirativní autory a jejich tvůrčí práci, shlédnout výstavy a samozřejmě se seznámit s technickými novinkami. FOMEITOP tak řadím mezi nezbytné a současně nevšedně radostné události profesního života."
Marian Beneš
"Je to skvělá akce pro amatérské i profesionální fotografy, na které mají nejen možnost zakoupit vybavení za příznivé ceny, ale především potkat zajímavé a inspirativní autory, jejichž práce obstála v obrovské konkurenci. Z mého pohledu není nic víc než si pohovořit s tvůrci, jejichž tvorba mě nějakým způsobem oslovuje. Ne vždy mi to práce dovolí, ale na FOMEITOP se snažím jezdit pravidelně. Doufám, že mi to letos vyjde a s řadou z Vás se potkáme."
Barbora Reichová
"Na FOMEITOP jezdím každý rok moc rád. Zaprvé mě zajímá, kam se opět posunula světelná a fotografická technika, zadruhé si užívám přednášky zajímavých hostů, které se FOMEI daří zvát. Příjemná atmosféra 'rodinného' festivalu je pak už jen příjemný bonus."
Stanislav Petera
"FOMEITOP je ideální příležitostí se podívat tam, kde všechno vzniká a poznat lidi, kteří stojí za značkou FOMEI."
Dan Vojtěch

MINULÉ ROČNÍKY NA VIDEU

2019

2018

Záznamy vybraných přednášek

REGISTRACE VÁM PŘINESE SLEVY

Stejně jako každý rok jsme pro účastníky FOMEITOPu připravili spoustu zlevněného zboží, jedinou podmínkou je REGISTRACE.

Pokud se chcete zúčastnit některého z placených workshopů je nutné si ho zakoupit na našem e-shopu ZDE.

Vstup na akci je ZDARMA.

Výhody registrovaného účastníka:

 • Přístup na web živého vysílání.
 • Záznamy vybraných prezentací do neděle 20. 9.
 • Možnost on-line nákupu produktů za FOMEITOP ceny.
 • Sleva 3 % na veškeré neakční zboží.

Pokud budete zaregistrovaní a akci navšívíte osobně, získáte navíc:

 • Slevu 6 % místo 3 % na veškeré neakční zboží (platí i pro následný on-line prodej).
 • Oběd ZDARMA.

Přístup na web živého vysílání Vám dorazí ve čtvrtek 17. 9. ráno společně s e-mailem o akčních cenách. Zkontrolujte prosím SPAM složku.

REGISTRACE BYLA UKONČENA.

Místo konání akce

Adresa

Machkova 587/42, 500 11 Hradec Králové 11

Parkování

Zajištěno v prostorách firmy.

Hromadná doprava

Z Hlavního nádraží využijte čísla 9, 16 a 24. Výstupní stanice Třebeš školka a Třebeš odbočka (na znamení).