FOMEI FOREMAN®

Precizní optika pro lov, sportovní střelbu a ornitologii.

KOMPLETNÍ NABÍDKA ROBUSTNÍ OPTIKY PRO NÁROČNÉ

Modelová řada FOREMAN® nabízí ucelenou linii kvalitních výrobků s perfektní světelností a skvělým výkonem. 

Dalekohledy

Puškohledy

Kolimátory

Spotting scopy

Dalekohledy řady FOREMAN®

Exkluzivní řada dalekohledů vyráběná za použití materiálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Díky vynikající světelné propustnosti a využívání zbytkového světla jsou vhodné pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Jedná se o robustní voděodolné dalekohledy plněné suchým dusíkem.

FOREMAN® 8x42

Model FOMEI 8x42 FOREMAN PRO XLD je díky vysoké hranové ostrosti a naprosto mimořádné šířce zorného pole ideálním pomocníkem pro ornitologii, myslivost nebo pro náruživé turisty. Je také vhodným doplňkem pro vodní rekreaci.

FOREMAN® 8x52

Dalekohled 8x52 FOREMAN XLD v sobě kombinuje vynikajicí optické vlastnosti a ideální velikost i hmotnost. Je tak vhodným pomocníkem pro pozorování za dne i za  šera. Dalekohled je nárazuvzdorný a plněný suchým
dusíkem.

FOREMAN® 10x42

Model FOMEI 10x42 FOREMAN PRO XLD je díky vysoké hranové ostrosti a desetinásobnému zvětšení ideální pomůckou pro ornitology nebo náruživé turisty. Je také vhodným pomocníkem pro obeznávání zvěře nebo pro vodní rekreaci. Praktickou výhodou je také nízká hmotnost .

FOREMAN® 10x52

Model 10x52 FOREMAN XLD je díky vysoké hranové ostrosti a desetinásobnému zvětšení ideální pomůckou pro ornitology nebo náročné turisty. Je také vhodným pomocníkem pro obeznávání zvěře nebo pro vodní rekreaci. Dalekohled je nárazuvzdorný a plněný suchým dusíkem.

FOREMAN® 8x56

FOREMAN v klasickém loveckém provedení 8x56 vyniká vysokou světelností a kontrastem i za zhoršených světelných podmínek nebo v noci. Model, u kterého nemusíte řešit žádný kompromis! Dalekohled je nárazuvzdorný a plněný suchým dusíkem.

FOREMAN® 12x56

Dalekohled 12x56 FOREMAN XLD, je odpovědí pro všechny, kteří potřebují velké zvětšení s minimálním úbytkem světla! Je to ideální pomocník pro ornitologii nebo toulky rozlehlou krajinou. Dalekohled je nárazuvzdorný a plněný suchým dusíkem.

Puškohledy řady FOREMAN®

Puškohledy FOREMAN® v sobě kombinují benefity loveckých i sportovních puškohledů. Vysoká světelná propustnost vrstev HTC zaručuje schopnost pozorování i za zhoršených světelných podmínek. Pevná konstrukce z lehkých slitin plněná suchým dusíkem zaručuje vodotěsnost, odolnost proti zamlžení a zpětnému rázu.

FOREMAN® 1-6x24

Klasický naháňkový puškohled s velkým rozsahem zvětšení i rektifikace a širokým zorným polem. Ideální pro lov a rychlou sportovní střelbu.


 

FOREMAN® 3-18x56

Vynikající lovecký puškohled pro univerzální použití. Vyniká vysokou světelností a rozsahem zvětšení. Korekce paralaxy u tohoto puškohledu je nastavitelná od  10 m, jeho využití je tedy takřka neomezené. 

FOREMAN® 1,7-10x42

Puškohled pro denní použití s velkým rozsahem zvětšení a kompaktními rozměry. Univerzální pomocník pro společné lovy, vhodný i na čekanou.


 

FOREMAN® 3-18x56

Lovecký puškohled se sportovními ambicemi. Vyniká vysokou světelností a rozsahem zvětšení. Konstrukce tubusu umožňuje montáž na široké spektrum zbraní. U puškohledu je možno vybrat vhodnou variantu osnovy  pro lovecké nebo sportovní využití - G4, DX, THC nebo THD
 

FOREMAN® 2-12x50

Univerzální puškohled pro lov a sportovní střelbu na střední vzdálenosti. Vyniká vysokou světelností, kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Puškohled se vyrábí ve dvou variantách osnov - German #4 - G4 a Duplex - DX

FOREMAN® 4,5-27x50

Sportovní puškohled určený zejména pro terčovou střelbu. Záměrné osnovy i rektifikační točítka vycházejí z požadavků sportovních střelců a poskytují vysoký uživatelský
komfort a zážitek při střelbě. Puškohled se vyrábíí ve dvou variantách křížů THC a THD.

 

Varianty záměrných osnov v puškohledech FOREMAN®

Kolimátory řady FOREMAN®

Kolimátory FOREMAN® nabízejí odolnou konstrukci, která je určena pro montáž na Weaver nebo Picatinny lištu. Přístroj využívá jemný, ale výkonný červený bod s regulací intenzity. Modely FOREMAN® vynikají odolností a jsou vhodné i pro samonabíjecí zbraně
s dynamickým závěrem.

FOREMAN® RDT 2

Odolná tubusová konstrukce modelu RDT2 je plněná suchým dusíkem a nabízí 11 stupňů regulace intenzity červeného bodu. Součástí balení je nízká i vysoká podhledová montáž a pevné voděodolné neoprenové pouzdro.
 

FOREMAN® RDM 3

Malý reflexní kolimátor RDM3 disponuje elektronickým ovládáním červeného bodu s pěti stupni intenzity a automatickým vypnutím po jedné hodině provozu. Je ideální pro pistole, malé zbraně nebo jako doplněk pro použití společně s puškohledem.

Spotting scopy FOREMAN®

Vysoce světelné pozorovací dalekohledy FOREMAN® jsou vybaveny ED skly s minimálním rozptylem světla. Přináší ostrý kontrastní obraz i skvělý komfort pozorování díky velkému objektivu a hranolům s vysokou propustností. Náročný pozorovatel ocení využití v ornitologii, myslivosti nebo na sportovní střelnici. Voděodolné tělo plněné dusíkem umožňuje použití Spotting Scopů za jakéhokoli počasí.

20-60x80 FOREMAN® ED (S)

Při používání modelu (S) s přímým okulárem udržuje pozorovatel stále horizontální kontakt s objektem. Tato výhoda se pak projeví hlavně na střelnicích nebo při pozorování sportovních utkání.

20-60x85 FOREMAN® ED (S)

Modelová varianta (S) je vybavena přímým okulárem. Jeho výhoda se projeví hlavně na střelnicích při střelbě na velkou vzdálenost nebo při pozorování sportovních utkání, kdy pozorovatel ideálně udržuje horizontální kontakt s objektem.
 

20-60x80 FOREMAN® ED (A)

Ideální uplatnění nalezne varianta (A) s úhlovým okulárem například v ornitologii. Díky lomenému hranolu se pozorovatel nemusí zaklánět a pozorování ptactva v korunách stromů je tak daleko komfortnější.

20-60x85 FOREMAN® ED (A)

Model (A) s úhlovým okulárem nalezne nejlepší uplatnění v ornitologii nebo při pozorování noční oblohy. Díky lomenému hranolu se pozorovatel nemusí zaklánět a pozorování oblohy nebo ptactva v korunách stromů je tak daleko komfortnější.
 

Kde si optiku FOREMAN vyzkoušet?

Vše
 

Dalekohledy
 

Puškohledy
 

Spotting scopy
 

Máte otázku? Rádi odpovíme.

O FOMEI

Společnost FOMEI se sídlem v České republice byla založena v roce 1990. Zabýváme se především vývojem, prodejem 
a servisem zařízení, materiálů a příslušenství. Produkty FOMEI exportujeme do více než 25 zemí v Evropě i mimo ni. Jsme komplexním dodavatelem zboží a služeb, včetně záručního i pozáručního servisu.

Divize FOTO

V oblasti optiky se FOMEI zabývá vývojem, prodejem a servisem dalekohledů a puškohledů pro myslivost, sport i turistiku. Při přípravě nových modelů využíváme zkušeností spolupracovníků nejen z České republiky. Prototypy produktů FOMEI jsou testovány v nejrůznějších situacích a nejnáročnějších podmínkách ve střední Evropě, ve Skandinávii nebo v Pobaltských zemích. Všechny poznatky jsou důsledně využívány pro zlepšování úrovně a kvality produktů FOMEI.

Špičkové modelové řady – FOREMAN®, LEADER® a BEATER® jsou distribuovány do celé Evropy. FOMEI také aktivně podporuje mladé myslivce a sportovní střelce. Kompletní záruční a pozáruční servis je prováděn přímo v sídle společnosti v Hradci Králové.

Produkty značky FOMEI vyvíjíme a zařazujeme do prodeje na základě pravidelného průzkumu trhu. To dává záruku aktuálnosti a účelnosti celé nabídky značky. Speciální tým pro servis a kontrolu jakosti zajišťuje stálou servisní podporu pro všechny produkty FOMEI dodané na trh.